یکی از ویژگی‌های بارز رتبه‌های برتر کنکور اتخاذ استراتژی‌های درست در بازه‌های زمانی مختلف هست. این استراتژی‌ها برای هر نفر متفاوته…استراتژی غلط می تونه رتبه یک دانش آموز توانمند رو خیلی خراب کنه…!!! و بر عکس استراتژی درست میتونه از یک دانش آموز معمولی یک برنده توی کنکور بسازه!!!یکی از ماموریت‌های مرکزمشاوره و برنامه‌ریزی کنکور آرمان در مشهد معرفی و پیشنهاد استراتژی‌های درست در بازه‌های زمانی مختلف برای داوطلب هست.

مصاحبه آموزشی با دانش آموز

جهت تعیین سطح دانش آموز و مشخص کردن برنامه جامع دانش آموز و تعیین مشاور دانش آموز، جلسه اول دانش آموز با مدیر آموزشی به عنوان تایم مصاحبه دانش آموز برگزار می شود.

جلسات مشاوره فردی و برنامه ریزی هفتگی

هر هفته توسط مشاور با توجه به عملکرد دانش آموز برای وی برنامه ریزی صورت می پذیرد. در جلسات مشاوره در تایم مشخص علاوه بر برنامه ریزی به بررسی چالش های دانش آموز در طول یک هفته پرداخته می شود.

کوییز های مبحثی

هر هفته قبل از تایم مشاوره دانش آموز می بایست کوییز های مبحثی که از جلسه قبل توسط مشاور تعیین شده است را بدهد. تعداد این کوییز ها بین ۲ تا ۴ کوییز می باشد. این کوییز ها در دو سطح متوسط و سخت و از هر سطح دو نوع سوال طراحی شده است. هدف از برگزاری کوییز های مبحثی پایش عملکرد دانش آموز در مورد آن مبحث می باشد.

آزمون‌های تشریحی شبیه ساز نهایی

کوییز های دیاگ پس از پایان یک فصل به صورت ۴۰ سواله از دانش آموز گرفته می شود.این کوییز ها جهت پایش عملکرد دانش آموز در پایان یک فصل از کتاب از گرفته می شود .

آزمون های جامع سپاس

هفت مرحله آزمون جامع سپاس در بازه های مختلف سال تحصیلی برای دانش آموزان کنکوری توسط ستاد پرورش استعداد های سرآمد(سپاس) برگزار می شود.هدف از آزمون های جامع سپاس ارزیابی عملکرد دانش آموز در قالب آزمون های جامع می باشد.

همایش های آنلاین

۱۴ مرحله همایش آنلاین در طول سال تحصیلی با موضوعات آموزشی، مهارتی و انگیزشی برنامه ریزی شده است. در همایش های آنلاین در بازه های مختلف سال تحصیلی(تابستان،پاییز،جمع بندی دیماه،زمستان،نوروز و ایام جمع بندی) استراتژی آموزشی را مشخص می کنیم،ابزار های مهارتی لازم برای کنکور(روش های مطالعه،روش آزمون دادن،روش تحلیل آزمون، روش های انواع تست زنی و …) به دانش آموزان آموزش داده می شود و در بازه های مختلف سال با دعوت از اساتید انگیزشی این قسمت مورد توجه قرار می گیرد.

پشتیبانی و رفع اشکال

در بازه های مهم سال کنکور پشتیبانی و رفع اشکال دانش آموزان با رتبه های برتر سال های گذشته صورت می پذیرد. این پشتیبانی شامل پیگیری ساعت مطالعه،پیگیری تعداد تست ، و رفع اشکالات دروس مختلف می باشد.

گزارش به خانواده ها

والدین دانش آموزان نقشی موثر به عنوان مکمل در کنار مشاور در سیستم جامع آموزشی مرکز مشاوره ایفا می کنند.از این رو تمامی گزارشات دانش آموز صورت کارنامه جامع در بازه های مختلف سال کنکور به اطلاع والدین می رسد.

جلسات با مدیر آموزشی

جهت تحلیل عملکرد مشاور و ارتباط دانش آموز با مشاور و ارزیابی عملکرد دانش آموز جلسات منظم و برنامه ریزی شده در طول سال تحصیلی با مدیر آموزشی برگزار می گردد.

آزمون های جامع شبیه ساز

۱۰ مرحله کنکور عمومی شبیه ساز و ۸ مرحله آزمون جامع شبیه ساز در بازه ی فروردین تا کنکور ۱۴۰۱ به عنوان کنکور های آمادگی از دانش آموزان گرفته می شود.این آزمون ها نقشی موثر در شبیه سازی هر چه بیشتر آزمون های دانش آموز در ماه های پایانی با آزمون اصلی کنکور دارد.

فرآیند انتخاب رشته

پس از اعلام نتایج کنکور، همایش انتخاب رشته برگزار می گردد.در این همایش روند کلی انتخاب رشته و پروسه آشنایی با رشته ها و دانشگاه های مختلف بررسی می شود. بعد از همایش ۲ جلسه فردی مشاوره برای چیدن رشته های دانش آموز در فرم انتخاب رشته بر اساس کارنامه کنکور وی صورت می پذیرد.

کانال تلگرام مرکز مشاوره

به صورت روزانه در کانال مرکز مشاوره مطالبی قرار داده می شود که راهنمای دانش آموزان و والدین عزیز باشد.این ارتباط مستمر از به حاشیه رفتن دانش آموزان در سال کنکور جلوگیری می کند!

مشاوران آرمان

چند نکته از مشاوران آرمان

از امسال به بعد روند تغییرات کنکور سرعت بیشتری می گیره. به اعتقاد ما هر مجموعه ای که بتونه خودش رو سریع‌تر با این تغییرات انطباق بده، اثر گذاری بیشتری در موفقیت دانش آموزانش خواهد داشت. این 3 تغییر عمده شامل موارد زیرمیشه: 

1- برگزاری امتحانات نهایی در هر 3 پایه دهم، یازدهم و دوازدهم و تاثیر قطعی 50 تا 60 درصدی در کنکور 

2- برگزاری دوبار کنکور در سال، یکی اردیبهشت ماه و یکی تیرماه 

3- برگزاری الکترونیک کنکور و خارج شدن از حالت کاغذی 

ما در موسسه آرمان سعی کردیم برای هر کدوم از این تغییرات برنامه های متناسب با خودش رو تدوین کنیم.:

امتحانات نهایی

در سال تحصیلی جاری برای دانش آموزان کنکوری امتحانات نهایی (نوبت دوم) دوازدهم 50 درصد تاثیر قطعی و برای دانش آموزان یازدهم امتحانات نهایی یازدهم و دوازدهمشان 60 درصد و برای دانش آموزان دهمی امتحانات نهایی دهم تا دوازدهمشان 60 درصد در کنکور سراسری تاثیر قطعی خواهد داشت. از این رو برای اولین بار در مشهد امتحانات شبیه ساز نهایی در هر سه پایه دهم یازدهم و دوازدهم در کنار آزمون های تستی توسط مرکز مشاوره کنکور آرمان طراحی شده است و از اول مهر هر سال در برنامه آزمون های هفتگی دانش آموزان گنجانده شده است.

دوبار کنکور در سال

زمانی که در سال دو کنکور برگزار می شود استراتژی که در قبال دانش آموزان با سطح های مختلف باید در نظر گرفته شود بسیار با هم متفاوت هست. اینکه مثلا برنامه رو طوری ببندیم که به کنکور اردیبشهت برسیم و بعد با خیال راحت برای امتحانات نهایی بخونیم یا چند استراتژی متفاوت دیگر... همه ی این ها باید باتوجه به نوع و سطح دانش آموز مشخص شود که تفاوت زیادی در رتبه شدن دانش آموزان ایجاد می کند.

کنکور الکترونیک

طبق صحبت های شنیده شده و به احتمال زیاد کنکور در سال جاری به صورت آزمایشی یا قطعی به صورت الکترونیکی برگزار میشه. منظور از کنکور الکترونیک این نیست که از توی خونه آنلاین میشیم کنکور میدیم! حوزه های امتحانی دانشگاه ها مجهز به سیستم های کامپیوتری میشن و برای کنکور باید به این حوزه ها مراجعه کنیم .سوالات بر روی سیستم ها قرار میگیره و گزینه ها رو داخل همون سیستم وارد می کنیم. از این رو شبیه سازی پشت سیستم آزمون دادن بسیار مهم میشه. ما در موسسه آرمان برای اولین بار در مشهد مرکز آزمون الکترونیک رو در سال جدید راه اندازی می کنیم و تمامی آزمون های شبیه ساز را در این مرکز برگزار خواهیم کرد.

این موارد جدید در کنار تمامی سیستم های چیده شده که در مرکز مشاوره ،آموزشگاه و سالن مطالعه های آرمان از سال های قبل داشتیم، نوید نتایجی خوب برای دانش اموزان عزیز شهرمون رو خواهد داشت.​

مصاحبه رتبه برتر ها

دانش‌آموز سالن مطالعه

علی محمد حجازی

رتبه 30 رشته تجربی سال 1402

دانش‌آموز مرکز مشاوره

ریحانه احمدی

رتبه 132 رشته تجربی سال 1402

دانش‌آموط سالن مطالعه و مرکز مشاوره

حمید حسینی

رتبه 67 رشته ریاضی سال 1402

آزمون های روانشناسی

آزمون‌ ها و ابزارها نقش بسیار مهمی را در روانشناسی ایفا می کنند.

طبق تعریف، آزمون‌ های روانشناختی به عنوان ابزارهایی هستند که به روان شناسان و جامعه‌ شناسان در شناسایی ویژگی‌ های افراد کمک می‌ نمایند.

در آزمون های روانی دو مسئله مطرح است: یکی پایایی و دیگری اعتبار.

بعضی از آزمون ها از لحاظ پایایی و اعتبار یا یکی از این دو خصوصیت مهم در حد پایینی هستند و چنین آزمون هایی تقریباً بی‌ فایده‌ اند.

شخصیت شناسی هالند – آزمون رغبت سنج شغلی

تست شخصیت شناسی هالند (Holland Test) یک آزمون رغبت سنج شغلی است که با انجام آن می‌توانید تیپ شخصیتی خود و شغل و حرفه متناسب با آن را شناسایی کنید. وقتی کارهایی را انجام می‌دهید که دوست دارید، از کار خود لذت می‌برید. کدهای تست شخصیت هالند مجموعه‌ای از انواع شخصیت است که توسط روانشناس جان ل. هالند در دهه ۱۹۷۰ ساخته‌شده است. دکتر هالند معتقد است که مردم بهترین عملکرد خود را در محیط‌های کاری‌ای نشان می‌دهند که با ترجیحات و علاقه‌مندی‌هایشان مطابقت دارد. هماهنگ بودن فرد و محیط کار می‌تواند بهترین شرایط را ایجاد کند. اکثر مردم ترکیبی از دو یا سه زمینه موردتوجه هالند هستند. این دو یا سه زمینه تبدیل به “کد هالند” شما می‌شوند.
جدا از شغل یا حرفه شما، کارهایی هستند که شما از انجام دادن آن‌ها لذت می‌برید. کلید یافتن حرفه‌ای رضایت‌بخش این است که علاقه‌مندی‌های اساسی خود را با مشاغل موردنظر مطابقت دهید...

آزمون شخصیت‌شناسی MBTI

MBTI یک ابزار روانشناختی برای شناخت دقیق شخصیت فرد در بین ۱۶ تیپ شخصیتی قابل تصور است. این ابزار ریشه در مطالعات روانکاو معروف، کارل گوستاو یونگ داشته که توسط دو محقق آمریکایی، خانم‌ها بریگز و مایر توسعه یافت. در این ابزار، ۴ ترجیح هر فرد شناسایی شده و بر اساس آن، ۱۶ تیپ شخصیتی مختلف مشخص گردد:

انرژی خود را از چه راهی به دست می‌آورید؟
اطلاعات مورد نیاز خود را از چه راهی بدست می‌آورید؟
چگونه تصمیم‌گیری می‌کنید؟
چگونه زندگی خود را ساماندهی می‌کنید؟